Strategik hujjatlarni jamoatchilik muhokamasi
O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Navoiy bo‘limi jamoasi o‘rtasida “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Atrof-muhitni asrash va “yashil iqtisodiyot” yilida amalga oshirish bo‘yicha davlat dasturi va uni tasdiqlash to‘g‘risidagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Farmoni loyihalari muhokamasi bo‘lib o‘tdi.
Bo‘lim raisi v.v.b. Quvondiq Nurboyev yurtimiz va xalqimiz uchun muhim bo’lgan mazkur hujjatlarning yo‘nalish va maqsadlari to‘g‘risida ilmiy va texnik xodimlar hamda tayanch doktorant va stajyor-tadqiqotchilarga atroflicha tushuntirdi. Shuningdek, loyihalar keng jamoatchilik muhokamasi uchun joriy yilning 22-yanvar kuniga qadar www.uzbekistan2030.uz va regulation.gov.uz veb-saytlariga joylashtirilganligini aytib, hujjatlarni batafsil o‘rganib, o‘z takliflarini portalga yuborishga chaqirdi.

Общественное обсуждение стратегических документов
В коллективе Навоийского отделения Академии наук Республики Узбекистан состоялось обсуждение проектов Государственной программы по реализации Стратегии «Узбекистан – 2030» в «Год охраны окружающей среды и «зеленой экономики» и Указа Президента Республики Узбекистан о ее утверждении.
Врио председателя Навоийского отделения Кувондик Нурбоев подробно разъяснил научным и техническим сотрудникам, а также базовым докторантам и стажёрам-исследователям направления и цели этих важных для страны и народа документов. Также он отметил, что проекты документов размещены для широкого общественного обсуждения на веб-сайтах www.uzbekistan2030.uz и regulation.gov.uz до 22 января текущего года, в связи с этим призвал детально изучить их и направить свои предложения в портал.