O‘qituvchi va murabbiylarni sharafladilar
30 sentyabr kuni Navoiy davlat konchilik institutining faollar zalida O‘qituvchi va murabbiylar kuniga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi. Unda zalda yig‘ilgan NDKI professor-o‘qituvchilarni va FA Navoiy bo‘limi xodimlarini tabrik so‘zi bilan “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” bosh direktori Quvondiq Sanaqulov qutladi va O‘zbekitston Respublika Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni tabrik so‘zlarini yetkazib qo‘ydi.
Q.Sanaqulov ustoz va o‘qituvchilik nafaqat sharafli va ma'suliyatli kasb, balki yosh avlod va davlat oldida burch bo‘lganini ta'kidlab, tadbir ishtirokchilariga, ayniqsa, yoshlarga ilm bilan shug‘ullanish shartligini aytib o‘tdi. Chunki faqat ilm bo‘lgan joyda rivojlanish bo‘ladi.
Bundan tashqari NKMK bosh direktori bir guruh professor-o‘qituvchilarni hamda olimlarni ,,Konchilik shuhrati” ko‘krak nishonlar, faxriy yorliqlar, pul mukofoti hamda qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirladi.
Ularning ichida FA Navoiy bo‘limi xalqaro aloqalar va tijoratlashtirish masalalari bo‘yicha rais o‘rinbosari Quvondiq Nurboev ham bor edi. 60-yoshlik yubileyi munosabati bilan Q.Nurboevga tabriknoma, faxriy yorliq bilan birga zar chapon berildi.

30 сентября в актовом зале Навоийского государственного горного института состоялось торжество, посвященное Дню учителей и наставников. Собравшихся на нем преподавателей НГГИ и сотрудников Навоийского отделения АН поздравил генеральный директор ГП «Навоийский горно-метуллургический комбинат» Кувандик Санакулов и передал поздравительные слова Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева.
К.Санакулов, отметив, что быть учителем и наставником не только престижно и ответственно, но это еще долг и обязанность перед подрастающим поколением и государством, призвал участников, в частности, молодых сотрудников, заниматься наукой. Ведь она обеспечивает поступательное развитие во всех направлениях.
Кроме того, генеральный директор НГМК наградил группу преподавателей и ученых нагрудными знаками «Горняцкая слава» разных степеней, почетными грамотами, денежными вознаграждениями и ценными подарками.
Среди награжденных есть и заместитель председателя по международным связям и коммерциализации Навоийского отделения Республики Узбекистан Кувандик Нурбоев. В честь 60-летнего юбилея К.Нурбоева подарили адресат, почетную грамоту, а также надели золотошвейный чапан.