Munosib mukofot bilan tabriklaymiz!
O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining yigirma to‘qqiz yilligi munosabati bilan fan, ta'lim, adabiyot, madaniyat, san'at va ommaviy axborot vositalari sohalari xodimlaridan bir guruhi Yurtboshimizning 2020 yil 27 avgustdagi farmoniga asosan davlat mukofatlari bilan taqdirlandi. Ularning ichida Fanlar akademiyasi Navoiy bo‘limi raisi, geologiya-mineralogiya fanlari doktori, professor A.U.Mirzayev ham bor.
Xalqimizning ilmiy-intellektual salohiyati va ma'naviyatini yuksaltirish hamda ta'lim sohasini rivojlantirishdagi alohida xizmatlari, Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, yurtimiz taraqqiyoti, tinchligi va ijtimoiy-ma'naviy barqarorligini ta'minlashga qo‘shgan munosib hissasi hamda jamoatchilik ishlaridagi ko‘p yillik samarali mehnati uchun Abdurazzoq Umrzoqovich “Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan taqdirlandi.
Navoiy bo‘limi jamoasi hurmatli ustozni davlat mukofoti bilan chin yurakdan tabriklab, kelgusi mehnat faoliyatida undan ham yuqori muvafaqqiyatlarga erishishni va yangi zafarlar qozonishni tilaydi

Поздравляем с заслуженной наградой
В связи с двадцатидевятилетием независимости Республики Узбекистан указом главы нашего государства от 27 августа 2020 года группа работников сфер науки, образования, литературы, культуры, искусства и средств массовой информации удостоилась государственных наград. Среди них – председатель Навоийского отделения Академии наук А.Мирзаев.
За особые заслуги в повышении научного, интеллектуального и духовного потенциала нашего народа, развитии сферы образования, достойный вклад в укрепление независимости Родины, обеспечение прогресса, мира и социально-духовной стабильности в стране, а также многолетнюю плодотворную общественную деятельность Абдуразак Умирзакович награжден медалью “Содиқ хизматлари учун” (“За верную службу”).
Коллектив Навоийского отделения от всего сердца поздравляет уважаемого наставника с государственной наградой и желает в дальнейшей трудовой и научной деятельности покорения новых высот.